Na skrzydłach marzeń – Biwak drużyny NS

P1100556

Powoli, aczkolwiek nieubłaganie, kończy się rok szkolny 2017/18 a z nim również i rok harcerski. Nadchodzi zatem czas podsumowywania. Zwyczajem harcerzy z 27. PDH NS „Śtuderoki”  w tym okresie jest  wyjazd na zlot lub biwak o randze ogólnopolskiej. Tak też stało się i tym razem.

Harcerze udali się do Mielca na XI Ogólnopolski Biwak DH NS pod hasłem ,,Na skrzydłach marzeń”.

Podczas weekendu, 18-20.05.2018 r., młodzież uczestniczyła w wielu warsztatach odkrywających tajniki podniebnych maszyn, począwszy od smukłych szybowców, poprzez niezwykle praktyczne dromadery, aż do masywnych samolotów wojskowych. Miała ona możliwość nie tylko sklejania modeli latających, ich wyważania czy ozdabiania, ale również składania z malutkich klocków postępując zgodnie z instrukcją. Każdy uczestnik mógł ubrać się w mundur oraz czapkę pilota i zrobić sobie pamiątkową fotografię.

Na długo w pamięci pozostanie wyjazd na mieleckie lotnisko. Z zadartymi wysoko głowami dziewczęta i chłopcy podziwiali startujące i odlatujące samoloty. Podekscytowanie jeszcze bardziej przybrało na sile, kiedy okazało się, że można wejść na ich pokład, rozgościć się w kabinie pilota, ująć stery w dłonie i… wzbić się w powietrze na skrzydłach marzeń.

I wydawać by się mogło, że wizyta na lotnisku będzie przysłowiową wisienką na torcie. Nic bardziej mylnego. Kolejną dawką pozytywnych przeżyć wyzwolił wieczór w Polskich Zakładach Lotniczych PZL, na terenie których odbywał się festyn z okazji 80-lecia przemysłu lotniczego. Atrakcjom nie było końca. Filmy krótkometrażowe, wystawy statków powietrznych, roboty, symulatory F-16, drukarki 3D, fotościanka, strefa bicykli to tylko niektóre z nich. Była to prawdziwa podróż w czasie od początków techniki po najnowsze osiągnięcia technologiczne, podróż przeplatana przyjemnościami dnia codziennego.

W programie biwaku nie zabrakło apeli, meldowania drużyn i harcerskiej służby podczas posiłków.

Po raz kolejny harcerze wrócili do swoich domów bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę i nowe znajomości.

GALERIA ZDJĘĆ Z BIWAKU:

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *