Klub Filmowo-Dyskusyjny

Szef klubu: HO Jakub Batkiewicz

Spotkania klubu filmowo-dyskusyjnego odbywają się mniej więcej co dwa tygodnie i z takim co najmniej wyprzedzeniem są zapowiadane. Ich celem jest zapoznanie młodzieży z ambitnymi, wnoszącymi wiele refleksji pozycjami kinematografii. Po każdym seansie jest możliwość włączenia się w dyskusję na tematy poruszone w obrazie i wyciągnięcie wniosków oraz na temat samej strony technicznej filmu (muzyka, efekty specjalne, gra aktorska itp). Nie ograniczamy się jednak tylko do tego, spotkania klubu to idealne miejsce by zaprezentować własną twórczość (książkową, poezję, filmową, muzyczną). Planowane są także spotkania z osobami mającymi związek z pracą artystyczno-dokumentalną. Wszystko odbywa się w klimatycznym Domu Harcerza, na Krupówkach 14a. Wstęp zawsze wolny.

Każde spotkanie zapowiadane jest 2 tygodnie wcześniej w wydarzeniu na facebooku, jak i na tydzień przed na stronie i fanpage’u Hufca Podhalańskiego.

Tradycyjny czas spotkań: Piątek, godzina 17:00

Lista filmów na najbliższe pół roku:
– Into the Wild (zaliczone)
– Między piekłem a niebem (zaliczone)
– Miasto44 (13.11) + wspomnienia z obozu letniego 2014
– Człowiek, który gapił się na kozy (?27.11?)
– Czas Apokalipsy
– Podziemny Krąg
– Drabina Jakubowa
– K-PAX
– Donnie Darko
– Ed Wood

Spotkania są 100% niekomercyjne, nie czerpiemy z nich jakichkolwiek zysków. Wszystko tworzone jest z własnych chęci i w celach edukacyjno-artystycznych. Najważniejszy jest mile spędzony czas i wyciągnięcie z seansu jakiejś wiedzy i refleksji.

Główny prowadzący: Jakub Batkiewicz, ze wsparciem Mateusza Rusnaka.

Kontakt:

  • email: kuba387@op.pl
  • tel. 732 874 692
Podziel się