Klub Ratowniczy

Szef klubu: Andrzej Wyszyński
Kontakt – adres e-mail:

Nasz klub istnieje już na terenie Hufca Podhalańskiego od roku (opis datowany na listopad 2015) i spotyka się średnio raz w miesiącu (nie licząc organizowanych kursów czy obstawianych imprez). Celem jaki nam przyświeca jest pogłębianie wiedzy i umiejętności na temat ratownictwa wśród wszystkich tych, którzy pasjonują się ratownictwem, ukończyli WKPP i dalej mają ochotę spełniać się w tej dziedzinie poprzez zajęcia tematyczne oraz praktyczne symulacje i wyjazdy, a w nich organizowanie kursów pierwszej pomocy przedmedycznej czy „obstawianie” różnych imprez, zarówno harcerskich jak i cywilnych. W zależności od możliwości, spotykamy się zwykle terenie Nowego Targu. Tradycyjny czas spotkań: sobota.

pwd. Sobiesław Górski HO