Charytatywny Turniej Hokejowy w Białce już 24-25 lutego!

CharytatywnyTurniejHokejowy-Plakat-Media

Emocje rosną z każdym dniem, bowiem już 24-25 lutego w Białce Tatrzańskiej po raz czwarty odbędzie się Harcerski Charytatywny Turniej Hokejowy! Harcerze i skauci spotkają się, by rozegrać mecze hokejowe i wesprzeć charytatywnie Marzenę Sądelską, która w październiku ubiegłego roku uległa ciężkiemu wypadkowi.

Na Podhale przyjadą w tym czasie skauci ze ze Słowackiej Organizacji Skautowej (Ruzembork, Trstena, Dolny Kubin) oraz 1 drużyna z ZHP Hufca Kraków Śródmieście. Stawkę uzupełni 5 zespołów z Podhala: Komenda ZHP Hufca Podhalańskiego, 8. Podhalańska Drużyna Harcerska z Szaflar, 5. Podhalańska Drużyna Wędrownicza „Deja Vu” z Nowego Targu, 3. Podhalańska Drużyna Wędrownicza „Puchacze” z Zakopanego i okolic oraz gospodarze – 2. Podhalańska Drużyna Wędrownicza „Jupijajej” z Nowego Targu i okolic.

24 lutego (sobota), a więc w pierwszym dniu imprezy wymienione wyżej zespoły rozegrają fazę grupową, podczas której – podzieleni na dwie grupy – rozegrają mecze systemem „każdy z każdym”. Nazajutrz rozegrana zostanie faza finałowa, składająca się z dwóch rund. Pierwsza wyłoni drużyny, które zagrają o poszczególne miejsca, a druga ustali końcową klasyfikację turnieju.

4-edycja-turniej-hok

W trakcie trwania turnieju, a więc w godzinach 7:00-10:00 każdego dnia przeprowadzone zostaną liczne konkursy dla widowni. Tym samym organizatorzy pragną zaprosić na turniej wszystkich ludzi dobrej woli, którzy w ostatni weekend ferii (24-25 lutego) przebywają na Podhalu i zechcą wesprzeć szczytny cel – czyli pomoc Marzenie, a sami skorzystają z naszej propozycji konkursów i dobrej zabawy! Dodatkowo, dla każdego odwiedzającego, czekać będzie bufet z ciepłymi (kawa, herbata) i zimnymi napojami, a także ciasta i inne smakołyki, które będzie można nabyć za dobrowolny datek do puszki. Uczestnictwo w konkursach jest oczywiście darmowe, a wygrać można m. in. Bony Podarunkowe na zabiegi modelujące i fizykalne w Centrum Kosmetologii i Centrum Rehabilitacji Medical Clinic Podhale.

Jaki cel charytatywny będzie nam przyświecał?

W tym roku naszą pomocą obejmiemy Marzenę Sądelską z Maruszyny, maturzystkę II Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu, która w dniu 25 października 2017 roku uległa ciężkiemu wypadkowi – zderzenia z samochodem ciężarowym. Po wypadku, w stanie zagrożenie życia, z licznymi obrażeniami, wylądowała na Oddziale Intensywnej Terapii w Nowym Targu. Tam przeszła poważną infekcję, cały czas tocząc walkę o życie. Po prawie dwóch miesiącach przebywania w śpiączce, małymi krokami nasza rówieśniczka odzyskuje świadomość, jednak przy tak rozległych uszkodzeniach neurologicznych wymaga ciągłych ćwiczeń i rehabilitacji. Obecnie przebywa w specjalistycznej klinice w Krakowie. Koszty jej leczenia są bardzo duże, więc każde wsparcie finansowe jest bardzo potrzebne.

Serdecznie wszystkich zapraszamy! Więcej informacji otrzymacie Państwo, śledząc oficjalne strony Turnieju:

– Strona WWW: http://podhalanski.zhp.pl/
– Strona Facebook: https://www.facebook.com/CharytatywnyTurniejHokejowy