Noc Bajek w Maruszynie 26-27 luty 2016 (zdjęcia)

IMG_1477

Zuchy z czterech gromad Hufca Podhalańskiego spotkały się w Maruszynie na biwaku z okazji obchodów Imienin Zucha. W imprezie wzięły udział zuchy z 2. PGZ „Bractwo Słońca” z Maruszyny, 7. PGZ „Przyjaciele Kubusia Puchatka” z Zakopanego, 8. PGZ „Szalone Wiewióry” z Rogoźnika i Gromada Zuchowa „Leśne Duszki” z SP4 z Rabki Zdroju. Zuchy na początek pośpiewały i poplątały na pięknej sali gimnastycznej.

Po kolacji odbyła się 2 godzinna gra tematyczna „ W świecie baśni i legend”. Około godziny 23 rozpoczął się maraton bajkowy. Trzeba przyznać, że dzieciaki mogą wiele! Na szczęście instruktorzy czuwali i w odpowiednim momencie wszyscy grzecznie usnęli. Po śniadaniu następnego dnia część zuchów udała się na spacer, aby zwiedzić okolice szkoły i podziwiać piękne widoki. Zuchy otrzymały pamiątkowe znaczki i sprawność „Znawca Bajek”. Ok. 11 wszyscy się pożegnali i wrócili do swoich domów.
Pragnę podziękować Dyrektorowi ZSPiG w Maruszynie Dolnej za udostępnienie szkoły. Zastępowi starszoharcerskiemu z 21 DH „Callidus” z Maruszyny za wzorową postawę, ciężką pracę i pomoc w trakcie biwaku. Wszystkim rodzicom za zapewnienie nam słodkości w postaci wspaniałych ciast i ciasteczek. Pani Danusi za pomoc przy kolacji i wszystkim, którzy nas wspierają.

phm. Anna Królczyk

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *